آپاچی و انجین ایکس هر دو وب سرور های رایگان هستند اما لایت اسپید یک وب سرور تجاریست که مورد انتخاب اکثر هاستینگ های بین المللی معتبر می باشد، در حقیقت لایت اسپید محبوب ترین وب سرور تجاری موجود می باشد که با وجود تجاری بودن بسیاری از هاستینگ های بین المللی و سایت های بزرگ همچنان تمایل به استفاده از آن دارند اما دلیل این محبوبیت چیست و چرا با وجود رایگان بودن آپاچی و انجین ایکس همچنان لایت اسپید تا این حد مورد استقبال قرار گرفته است؟

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ویستا در خصوص انواع وب سرورها کلیک کنید.

اکنون این سوال ایجاد می شود که اگر لایت اسپید مانند رقیبان خود رایگان بود آیا به پر استفاده ترین و محبوب ترین وب سرور موجود تبدیل نمی شد؟

میخواهیم تا قبل از هر چیز به سوالی اصلی که احتمالا در ذهن شما ایجاد شده است پاسخ دهیم، از میان آپاچی، انجین ایکس و لایت اسپید کدام را انتخاب کنیم؟

پاسخ این سوال کاملا به سایت و نوع استفاده شما ارتباط دارد. تمامی این وب سرورها محبوب ترین ها در نوع خود هستند و نمی توان گفت یکی از آن ها از سایر آن ها برتر است، هر کدام از این وب سرورها برای سایت ها و سرورهایی با شرایط خاص مناسب هستند و در جایگاه خود عملکرد مناسبی دارند اما به طور کلی پاسخ ما به این سوال با توجه به تجربه میزبانی هزاران سایت کوچک و بزرگ در اسپیس ایران وب سرور لایت اسپید می باشد.

برخی از ویژگیهای وب سرور litespeed

سرعت

تا ۷ برابر سریع تر از آپاچی
فزایش عملکرد php تا ۵۰%
بهترین عملکرد Ruby on Rail
3 برابر سریع تر از آپاچی در ssl
cgi های موثر
بهترین عملکرد perl
شتاب سخت افزاری ssl

امنیت

دقیق ترین درخواست اعتبار سنجی http
لغو همه buffer-overrun ها
Anti-DDoS
جلوگیری از System overloading
CGI/FCGI/LSAPI/PHP/RUBY suEXEC

وب سرورapache

آپاچی در حالت نرمال و کانفیگ نشده در برابر بازدید بالا و حملات سایت ها به سادگی از دسترس خارج می شوند، در صورت کانفیگ حرفه ای امکان افزایش کارایی این وب سرورتا حد بسیار زیادی وجود دارد، این وب سروردارای هزاران ماژول گوناگون می باشد.

وب سرورnginx

در صورت کانفیگ صحیح این وب سرورعملکرد بسیار خوبی دارد و برای سایت های سنگین و پر بازدید بسیار مناسب می باشد. کانفیگ صحیح این وب سرورنیاز به تخصص بالایی دارد.

جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ویستا در خصوص انواع وب سرورها کلیک کنید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید